რა არის ინტერიერის დიზაინი?
გარემო, ფერთა პალიტრა, ხარისხი და ესთეტიკა - ეს ის მნიშვნელოვანი მახასიათებლებია, რაც ბრენდს თვითგამოხატვაში ეხმარება. ამ ყველაფერს კი ინტერიერის დიზაინი აერთიანებს.
ნებისმიერ პროექტზე მუშაობისას, ინტერიერის დიზაინი, ყოველთვის რჩება მთავარ გამოწვევად. სწორად შერჩეული ფერთა პალიტრა, სივრცის განლაგება და ინოვაციური ელემენტები ქმნის კომფორტს, რომელიც შემდეგ ბრენდის პრესტიჟსა თუ ხარისხს უსვამს ხაზს.
ინტერიერის დიზაინი ბრენდის თვითგამოხატვისთვის ისეთივე მნშვნელობისაა, როგორიც ლოგო, ან სლოგანი. სივრცე მეტყველებს კომპანიის ღირებულებებზე.
კომპანიები, რომელთაც ლოიალური მომხმარებლების შეძენა სურთ, ხშირად ინტერიერში ისეთ საყოფაცხოვრებო ნივთებს იყენებენ, რომელიც სახლის ასოციაციას ქმნის. ამის კარგი მაგალითია ფართო სავარძლები და ბალიშები მოსასვენებელ სივრცეებში, რათა მომხმარბეელმა კომფორტულად იგრძნოს თავი.
“გრავიტა” ინტერიერის დიზაინზე მუშაობისას, ცდილობს ბრენდის ინდივიდუალიზმის გამოკვეთას. პროექტების მიხედვით, “პორშეს ცენტრი თბილისზე” მუშაობისას, კომპანიის ამოცანა იყო შეექმნა გარემო, რომელიც მაღალ ხარისხსა და ერთგულებას უსვამდა ხაზს. სწორედ ამიტომ, ინტერიერის დიზაინში მინიმალისტური, თუმცა ამასთანავე კომფორტული ელემენტები გამოვიყენეთ. ამ შემთხვევაში, ინტერიერით მოყოლილი ბრენდის ისტორია ერთ-ერთია, რაც მომხმარებელს აახლოვებს ბრენდთან და აძლევს საშუალებას უკეთ გაიცნოს იგი.
“ვოლვოზე” მუშაობისას გამოწვევა იყო მინიმალისტური გარემოს შექმნა, რომელიც მიმზიდველ შურუმს შექმნიდა გაუმჯოსებული კომფორტის ელემეტებით. სწორედ ამიტომ ინტერიერში მოსასვენებელი სივრცეები მინიმალისტური ავეჯით მოეწყო და დაემატა მცენარეებიც.
საბოლოოდ, ინტერიერის დიზაინზე მუშაობისას, მთავარია გაიმიჯნოს, თუ რა გზავნილის მიტანა გვინდა მომხმარებლამდე და როგორ იმეტყველებს ეს ყველაფერი ბრენდის თვითგამოხატვაზე.

Что такое дизайн интерьера
Окружающая среда, цветовая палитра, качество и эстетика – вот важные характеристики, которые помогают бренду заявить о себе. Дизайн интерьера сочетает в себе все это.
При работе над любым проектом дизайн интерьера всегда остается главной задачей. Правильно подобранная цветовая палитра, планировка пространства и инновационные элементы создают комфорт, который затем подчеркивает престиж и качество бренда.
Дизайн интерьера так же важен для самовыражения бренда, как логотип или слоган. Пространство говорит о ценностях компании.
Компании, желающие приобрести постоянных клиентов, часто используют в интерьере такие предметы быта, которые создают ассоциацию с домом. Хорошим примером этого являются широкие сиденья и подушки в зонах отдыха, позволяющие клиенту чувствовать себя комфортно.
«Гравита» старается подчеркнуть индивидуальность бренда, работая над дизайном интерьера. Согласно проектам, при работе над «Порше Центром в Тбилиси» задачей компании было создание среды, подчеркивающей высокое качество и лояльность. Поэтому в дизайне интерьера мы использовали минималистичные, но в то же время удобные элементы. В данном случае история бренда, рассказанная через интерьер, — это одна из вещей, которая приближает покупателя к бренду и позволяет лучше его узнать.
При работе над "Volvo" стояла задача создать минималистическую среду, которая бы создала привлекательный автосалон с элементами изысканного комфорта. Именно поэтому жилые помещения в интерьере обставили минималистской мебелью, а также добавили растения.
Наконец, при работе над дизайном интерьера главное — различить, какое послание мы хотим донести до заказчика и как все это отражает самовыражение бренда.